Najlepsze kawy świata

W sklepach z kawą znaleźć można jej rozmaite rodzaje. Wśród nich znajdują się również te, które uchodzą za ziarna naprawdę wysokiej jakości. Nie kosztują one mało, ale prawdziwi miłośnicy kawowego napoju są w stanie zapłacić naprawdę dużo, aby rozkoszować się wyjątkowym smakiem i aromatem. Poniżej przedstawiamy krótko najlepsze kawy świata.

Esmeralda Special

Jest to kawa, którą uprawia się w Panamie. Charakteryzuje się intensywnym aromatem, który określany jest jako kwiatowo – owocowy. Jej smak jest wyjątkowo słodki. Kupić można ją jedynie raz w roku na specjalnej aukcji.

Święta Helena

To kawa, którą zawdzięczamy Napoleonowi. Obecnie uważana jest za jedną z najsmaczniejszych kaw, a koneserzy potrafią oddać ogromne pieniądze, aby wypić chociaż jej jedną filiżankę. Warto podkreślić,że na jej bazie można przygotować espresso.

El Injerto

To kawa, która uprawiana jest w Guatemali. Co ciekawe, nad plantacją od czterech pokoleń czuwa nieustannie ta sama rodzina. Ziarna zbiera się ręcznie dopiero wówczas, gdy osiągną pełną dojrzałość. Kawa suszona jest w słońcu, a ziarna mielone jeszcze zanim trafią do klientów.

Blue Mountain

To kawa, która uprawiana jest na Jamajce. Kawowce, z których pochodzą ziarna rosną na wysokości wahającej się od 915 do 1570 metrów nad poziomem morza. Ten gatunek kawy charakteryzuje się wyjątkowo delikatnym smakiem, w którym w ogóle nie wyczuwa się goryczki, która cechuje wiele kaw. Obecnie zdecydowana większość produkcji trafia na rynek japoński, gdzie kawa ta jest szczególnie popularna.

Wykonanie: Pozycjonowanie stron Katowice - SFEO

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?