Leasing ekspresu do kawy – czy to się opłaca?

Ekspres do kawy to jeden z tych elementów wyposażenia współczesnego biura, bez którego trudno wyobrazić sobie jego wydajne funkcjonowanie. Budowanie dobrej atmosfery w miejscu pracy nie musi jednak oznaczać, że rezygnujesz z optymalizacji kosztów – przykładem jest leasing ekspresu do kawy. Na czym on polega? Jakie są zalety tego rozwiązania?

 

Jak podaje Eden.pl, średnio 55% pracowników polskich firm pije regularnie kawę w pracy, a większość z nich w ciągu dnia wypija dwa kubki tego napoju. W przeliczeniu na średniej wielkości firmę, która zatrudnia około 60 osób, daje to ponad 70 kaw dziennie. Z perspektywy przedsiębiorcy kawa w pracy wiąże się więc z dużymi wydatkami. Warto zredukować je na tyle, na ile to możliwe, przy jednoczesnym zapewnieniu pracownikom dostępu do ciepłego, aromatycznego napoju.

 

Leasing ekspresu do kawy to taka forma umowy cywilnoprawnej, która może być rozwiązaniem wspomnianego problemu. Polega on na tym, że jedna firma przekazuje innemu podmiotowi dany sprzęt do użytkowania w zamian za miesięczną opłatę. Proste rozwiązanie kryje jednak wiele zalet, które warto poznać przy podejmowaniu decyzji o leasingu ekspresu – przekonaj się sam.

 

Zaleta 1. Ekspres do kawy w leasingu to zawsze nowy sprzęt

 

W czasie obowiązywania umowy leasingowej ekspres do kawy nie stanowi własności przedsiębiorstwa, lecz jest przez nie użytkowany. Wbrew pozorom wiąże się to z dużym  benefitem – otóż firma, z którą podpisuje się umowę leasingową, niejako finansuje zakup nowego sprzętu, a nie przekazuje ekspres, który był już wcześniej używany. Dzięki temu możesz być pewien, że Twój ekspres będzie przygotowywał jak najlepsza kawę.

 

Warto również pamiętać o tym, że jeśli ekspres do kawy będzie posiadał wadę fabryczną, to w ramach gwarancji jego naprawa jest bezpłatna. W zależności od wybranego pakietu leasing ekspresu do kawy może również wiązać się ze szkoleniem pracowników z użytkowania sprzętu i z darmowym montażem ekspresu.

 

Zaleta 2. Leasing ekspresu do kawy nie wpływa negatywnie na płynność finansową firmy

 

W odróżnieniu od zakupu ekspresu na własność, czyli jednorazowego, ale sporego wydatku połączonego z regularnymi, mniejszymi wydatkami na serwisowanie czy kawę, leasing ekspresu do kawy to regularny, ale (w skali miesiąca) niewielki wydatek. Po prostu jako leasingobiorca płaci się przez określony czas niewielkie raty, które w małym stopniu wpływają na płynność finansową przedsiębiorstwa lub jego zdolność kredytową.

 

Dodatkową zaletą leasingu ekspresu jest to, że każdą ratę za sprzęt traktuje się jako koszt uzyskania przychodu, co obniża podstawę opodatkowania. Leasing ekspresu do kawy stanowi więc formę optymalizacji podatkowej – naliczony podatek VAT można odliczyć w całości.

 

Zaleta 3. Ekspres do kawy w leasingu pozwala na łatwe i elastyczne szacowanie wydatków

 

Skutecznie działające firmy muszą się rozwijać i powiększać, co przekłada się na… większą liczbę kaw wypijanych dziennie. W trakcie kilku miesięcy może się okazać, że mały ekspres do kawy kupiony na własność na użytek 20 pracowników nie wystarczy, aby zapewnić ciepły napój na przykład 50 nowym osobom. Leasing ekspresu do kawy łatwo jednak dostosować do zmieniających się warunków w firmie i ocenić, jaki rozmiar ekspresu oraz jaka wysokość rat będą optymalne dla danego przedsiębiorstwa.

 

Przykładem elastyczności leasingu są ekspresy do kawy Saeco w Eden.pl. Dzięki ustaleniu 2 podstawowych czynników wpływających na leasing, czyli szacowanej liczby kaw wypijanych dziennie (20–75 kaw na dzień) oraz długości okresu leasingu (25–60 miesięcy), dowiesz się:

 

  • jaka będzie wysokość miesięcznej raty leasingowej sprzętu;
  • który ekspres do kawy Saeco odpowiada potrzebom Twojej firmy;
  • za jaką kwotę możesz wykupić ekspres do kawy Saeco na własność po wygaśnięciu umowy.  

 

To proste narzędzie pozwala zaplanować leasing ekspresu do kawy w taki sposób, aby umowa, którą podpisujesz, nie kolidowała z kierunkiem rozwoju przedsiębiorstwa. Dzięki temu zarówno pracownicy bez menadżerskich stanowisk, jak i kadra zarządzająca mogą spokojnie cieszyć się smakiem świeżo zmielonej kawy.

Wykonanie: Pozycjonowanie stron Katowice - SFEO

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?